NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów obligatoryjny KSeF wejdzie w życie 1 lipca 2024 roku. Wbrew pozorom, czasu na przygotowanie nie jest dużo – na podstawie doświadczeń z prowadzonych już projektów wdrożeniowych w innych firmach, trwają one od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Zależy to od ilości procesów sprzedażowych i zakupowych oraz ilości systemów informatycznych. Projekt KSeF obejmuje nie tylko aspekty technologiczne, ale też konieczność konsultacji z kontrahentami, przeprojektowania istniejących procesów oraz weryfikacji wpływu KSeF na rozliczenia podatkowe. Etap analityczny jest niezwykle istotny, ponieważ pozwala przygotować narzędzie IT w pełni odpowiadające potrzebom firmy.
Zapraszamy na webinarium ekspertów CRIDO i Xplus S.A., którzy omówią wdrożenie KSeF z perspektywy biznesowej, podatkowej oraz IT ze szczególnym naciskiem na integrację systemu Microsoft Dynamics AX/365 z serwisem KSeF.
1. Wprowadzenie do KSeF – obecny stan legislacyjny
2. Wyzwania związane z projektem wdrożenia KSeF
3. Jak z sukcesem przeprowadzić wdrożenie KSeF w organizacji?
4. KSeF w Microsoft Dynamics AX/D365 – omówienie narzędzia
Szczegóły techniczne:
Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Warunkiem dołączenia do powyższego webinarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Warunkiem otrzymania prezentacji ze spotkania jest uczestnictwo w webinarze.
Przed webinarium otrzymają Państwo mailowo *link niezbędny do prawidłowego dołączenia do wydarzenia.
*Uwaga: po weryfikacji zgłoszeń, link zostanie do Państwa przesłany w dzień poprzedzający webinar. Jeśli nie będzie znajdował się w Państwa skrzynce odbiorczej prosimy o:
Warunki techniczne konieczne do dołączenia do webinaru:
Produkt Integracja z KSeF XPLUS dostępny jest dla wersji: AX2009, AX2012, D365.
O PROWADZĄCYCH
TOMASZ LOOSE
Tomasz jest partnerem zarządzającym zespołem doradztwa biznesowego i digital w CRIDO. Jest ekspertem z zakresu strategii biznesowych i budowania wartości firmy. Prowadzi projekty, których celem jest optymalizacja wyników biznesowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu strategii oraz zarządzaniu dużymi organizacjami. W czasie swojej kariery zawodowej był zaangażowany w wiele transakcji związanych z nabyciem, sprzedażą oraz łączeniem przedsiębiorstw, reorganizacjami kanałów dystrybucji oraz projektami restrukturyzacyjnymi. Tomasz posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu biznesem – przez ponad 10 lat był Członkiem Zarządu lub Rady Nadzorczej w spółkach holenderskiego koncernu AkzoNobel w Polsce, Rosji, na Węgrzech, w Skandynawii, w ZEA oraz w RPA. Pełnił również rolę Kontrolera Finansowego w International Paper, zaś karierę zawodową zaczynał w jednej firm z wielkiej czwórki.
TOMASZ GROSZYK
Tomasz specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług oraz zajmuje się tematyką cooperative compliance. Uczestniczył w projektach związanych z opodatkowaniem prywatnych przedsiębiorców oraz podmiotów z sektora publicznego. Brał udział w przygotowywaniu opracowań dla celów publicznych konsultacji prowadzonych przez Komisję Europejską.
Karierę zawodową rozpoczął w jednej z wiodących polskich kancelarii podatkowych. Od 2014 r. związany jest z CRIDO. W 2015 r. pełnił obowiązki menedżera podatkowego w trzech spółkach produkcyjnych należących do jednego z największych amerykańskich konglomeratów. W latach 2020-2021 pracował w Ministerstwie Finansów na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług. Jest absolwentem prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.
W 2014 r. Tomasz uzyskał tytuł doradcy podatkowego, a w 2016 r. – radcy prawnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
GRAŻYNA RUDNICKA
Konsultantka z ponad 20-letnim stażem w pracy z systemami ERP. Od ponad 18 lat zajmuje się systemem Dynamics (od wersji 3.0 do D365 FSCM) głównie w obszarze Finansów, ale również z doświadczeniem w obszarach logistyczno-magazynowym. W XPLUS zajmuje się współtworzeniem i rozwojem produktów, głównie rozwiązań wynikających z polskich przepisów podatkowych.